Hoogeveen

Hoogeveen je magistrátní město v severovýchodním Nizozemsku. Trvale zde žije 54 345 obyvatel. Historie obce sahá do 20. prosince 1625, kdy zdejší pozemky koupil Roelof van Echten s úmyslem vytěžit zdejší rašelinu a tu prodat. Díky tomu se podařilo zkulturnit zdejší bažinatou oblast a byl to dobrý základ pro budoucí město. Město Hoogeveen pak oficiálně vzniklo až v 20. století spojením mnoha menších obcí.

Prostý původ města je vidět i na jeho erbu, který byl městu udělen 10.11.1819. Ve středu erbu je hromada rašeliny pokrytá slámou a po obou stranách jsou úly. Kolem jsou včely a to vše je na bílém pozadí.

Kolem roku 1960 byl Hoogeveen nejrychleji rostoucím městem v Nizozemsku. Kvůli tomuto rychlému růstu bylo také rozhodnuto o zavezení skoro všech zdejších kanálů. Partnerským městem Hoogeveenu je slovenský Martin.

Město nemá žádné historické jádro. Centrum tvoří široká ulice Hoofdstraat, kolem které se koncentruje spousta obchůdků a restaurací. Uprostřed je velmi zajímavá klikatící se kašna.
 

Mapa města Hoogeven

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist