O webu

Vítejte na cestovatelském webu Nizozemi.org.

Nizozemsko je zvláštní a jedinečná země, kterou rozhodně stojí za to poznat a my vám s tím chceme pomoci. V malém státečku o rozloze 41 526 km² žije téměř 17 milionu obyvatel. Hlavní město je Amsterdam i když je zajímavé, že spousta důležitých institucí sídlí v nedalekém Haagu.

Nutno dodat, že Nizozemsko je velmi multikulturní země a její obyvatelé pocházejí ze všech koutů světa. Známá je především zdejší početná muslimská komunita.

Tito lidé se sem dostali velmi jednoduše. Po celá staletí bylo Nizozemsko námořní a obchodní velmoc, takže obyvatelé kolonií sem měli relativně snadný přístup. Dodnes Nizozemské království tvoří celek čtyř členských zemí. Kromě samotného Nizozemska sem patří ještě Karibské ostrovy Sint Maarten, Curacao a Aruba. Další ostrovy jsou pak závislá území podřízená přímo Nizozemsku a to Sint Eustatius, Saba a Bonaire.

Ale zpět k samotnému Nizozemsku, protože to má na tak malou zemi spoustu krás a zajímavostí. Je to přeci země, která se nachází pod úrovní moře. Země tulipánů a květin. Země která je multikulturní a v mnoha věcech liberálnější, než zbytek světa. Země cyklistů, ale i země výborného sýra.

Pojďte s námi procestovat Nizozemí!

TOPlist